6m band
Aktuální výbava v JO70DH: FT-1000Mark-V + FTV1000, 7ele Yagi YU7EF
Aktuální výbava v JO70FA: FT-DX101 + ACOM1000, 6ele Yagi YU7EF
2012: FT920, stacked 2 x 7el. yagi YU7EF design
Myšlenkou na postavení stacku z 7el. antén jsem se začal zabývat po dobrých zkušenostech s do té doby provozovaným systémem 2 x 5el OWA (4m boom), který jsem se rozhodl nahradit dvojicí ziskovějších antén.
Antény jsem zakoupil na jaře 2011 od Jardy OK1RD, který měl z těchto antén postavené čtyřče. Koupil jsem všechny 4 antény, byť jsem věděl že postavím jen dvojče. Celý rok 2011 jsem se věnoval práci na stožáru, k vlastní montáži antén došlo až na podzim v období mezi SSB a CW částí CQWW contestu.
Antény navrhl a spočítal YU7EF, 7 elementů na 9m dlohém boomu, výrobce je OK5IM. Konstrukce je řešena zdvojeným boomem, který sice umožňuje montáž na stožár bez vyvázání, já jsem ale po zkušenostech z dlouhých KV yagin boom přesto dvojitě vyvázal. Fázování je provedeno přes ministack match od WX0B.
Ačkoliv jsou antény na otočném sloupu uchyceny fixně bez možnosti měnit elevaci, pokusili jsem se s Honzou OK1VAO již několikrát (při východu a západu měsíce) o EME spojení. V tuto chvíli se nám podařilo pod značkou OK1KIR navázat tři spojení, detaily jsou k nalezení zde a QSL lístky zde.
Rozměry
Montáž antén na zemi
Napájení zářiče
Ochrana napájecího bodu před povětrnostními vlivy voděodolným tmelem
Jako balun je použito několik nacvakávacích feritů
Montáž horní antény na špičku spuštěného stožáru
Obě antény nad sebou ve finální poloze. Separace cca 8m
V prostoru mezi anténami je umístěna ještě 5el OWA na 10m.